Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy Akademię Małego Artysty. Odpowiednio przygotowany program, który uwzględnia specyfikę grupy wiekowej. Podczas zajęć najmłodsi będą mieli możliwość wypróbowania swoich sił twórczych, zetkną się z magicznym światem zapachów, kształtów oraz barw, jakimi posłużymy się wspólnie do tworzenia własnych bajek. Zajęcia na pograniczu malarstwa, teatru, muzyki i tańca poprowadzą nasi instruktorzy: Kamila Czosnyk i Tymoteusz Wojna, Michał Łokiński, Eliza Kalman Elżbieta Dopieralska, Bogdan Depta. Celem udziału dziecka w zajęciach jest diagnoza pod kątem predyspozycji i zainteresowań. Rodzice 6 – letniego absolwenta Akademii będą mieli ułatwione zadanie, jeżeli chodzi o wybór najlepszych zajęć dodatkowych dla swojego malucha. 
Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w czwartki. Czas trwania: 45 min. 
Więcej informacji: Eliza Kalman

Zajęcia w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczniemy 21 września. W tym roku pracujemy w 2 grupach:

Czwartek: grupa I - godz. 16.30 i grupa II - godz. 17.30

Opłata za zajęcia wynosi 60 zł/m-c. Za zajęcia we wrześniu 2017 i lutym 2018 dzieci płacą 30 zł.

Odpłatność za zajęcia należy wnieść do 5 dnia każdego miesiąca (za miesiąc z góry). Wpłaty można dokonać na konto ChDK w Banku Pekao S.A. /Chełm  nr 94 1240 2223 1111 0000 3576 9772; podając w tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka - uczestnika zajęć, nazwę grupy (AMA), do której uczestnik należy, a także miesiąc, za który jest dokonywana opłata.  Prosimy o dokonywanie systematycznych opłat za zajęcia.

___________________________________________________________________________________________________

Zajęcia AMA rok szkolny 2016/2017

Pracujemy w czterech grupach:

Wtorek: grupa III – godz. 16.00 i grupa IV – godz. 17.00

Czwartek: grupa I – godz. 16.30 i grupa II – godz. 17.30

Grupy czwartkowe rozpoczęły zajęcia od 22 września 2016 r. Grupy wtorkowe zaczynają od 4 października 2016 r.

Opłata za zajęcia wynosi 60 zł/m-c. Za zajęcia we wrześniu 2016 i styczniu 2017 dzieci płacą 30 zł. Za zajęcia w grudniu 2016 opłata wyniesie 45 zł.

Odpłatność za zajęcia należy wnieść do 5 dnia każdego miesiąca (za miesiąc z góry). Wpłaty można dokonać na konto ChDK w Banku Pekao S.A. /Chełm  nr 94 1240 2223 1111 0000 3576 9772; podając w tytule przelewu: imię i nazwisko dziecka - uczestnika zajęć, nazwę grupy (AMA), do której uczestnik należy, a także miesiąc, za który jest dokonywana opłata.  Prosimy o dokonywanie systematycznych opłat za zajęcia.

_____________________________________________________________________________________________

Szanowni Rodzice,

W niedzielę, 19 czerwca zapraszamy na zajęcia Akademii Małego Artysty w plenerze, czyli spotkanie integracyjne. Startujemy o godz. 14.00 w Pstrągowie na Żółtańcach. Dla dzieci przygotowaliśmy ognisko i kiełbaski. Maluchom zapewniamy napoje.  Zajęcia poprowadzą pani Kamila Czosnyk i Tymoteusz Wojna. Do wspólnej zabawy zapraszamy także rodziców. 

W związku z koniecznością rezerwacji miejsc, uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału dziecka w spotkaniu do dnia 14 czerwca na adres mailowy: agnieszka.pozniak@chdk.chelm.pl . Na listę można wpisać się również na recepcji ChDK.

UWAGA: w związku z tym, że spotykamy się w niedzielę na zajęciach wprowadzamy zmianę w programie AMA.  Na ostatnie zajęcia planowe  zapraszamy dzieci  23 czerwca.  W dniu 30 czerwca zajęć nie ma.

BILETY na koncert:

W dniu 16 czerwca podczas zajęć będziemy rozdawać bilety na koncert finałowy, który odbywa się w dniu 17 czerwca 2016 r. o godz. 17.00. Warunkiem otrzymania biletu jest brak zaległości w opłatach za zajęcia AMA.  Prosimy o uregulowanie opłat.

_____________________________________________________________________________________________

UWAGA: dzieci, które w dniu 2 czerwca nie wzięły udziału w nagraniu – zapraszamy na dodatkowe nagranie w dniu 9 czerwca w ramach zajęć.  Prosimy o przebranie dziecka – preferowane stroje cyganek i czarnoksiężników. Pozostałe dzieci biorą udział w planowych zajęciach.

_____________________________________________________________________________________________

Szanowni Rodzice uczestników zajęć Akademii Małego Artysty, w związku z przygotowaniami do koncertu finałowego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.00 w ChDK, uprzejmie informujemy o planowanej zmianie w harmonogramie zajęć.

W dniu 2 czerwca zapraszamy dzieci (i  rodziców do pomocy) na nagrania filmowe, przygotowywane na potrzeby koncertu finałowego form artystycznych ChDK. Państwa dzieci wystąpią w nim w roli zapowiadaczy-konferansjerów. Dlatego prosimy Państwa o pomoc i przebranie dzieci w stroje/kostiumy przypominające (do wyboru): wróżka, czarodziej, czarownica, wiedźma, kot, sowa, kruk, i inne kojarzące się z magią i czarami.  Nagrania zrealizujemy w trakcie zajęć.

Ponadto informujemy, że każdy mały uczestnik AMA otrzyma dwie gratisowe wejściówki na koncert (warunkiem otrzymania biletów jest uregulowanie bieżących i zaległych opłat za zajęcia, w terminie do 5 czerwca).

____________________________________________________________________________________________

Uwaga: w związku ze zbliżającymi się świętami nie ma zajęć Akademii Małego Artysty w dniu 24 marca 2016 r. Na kolejne spotkanie z panią Kamilą i panem Tymoteuszem zapraszamy 31 marca zgodnie z harmonogramem.

_____________________________________________________________________________________________

PROGRAM ZAJĘĆ Akademii Małego Artysty

Marzec 2016

3.03.2016     – Ja, moje emocje i świat kolorów (zajęcia ruchowo teatralne + zajęcia malarskie).

10.03.2016   – Bajki terapeutyczne – smutek. Wyraź muzyką smutki (muzyka + malarstwo).

17.03.2016   – Zajęcia taneczno – muzyczne.

31.03.2016   – Obraz moich emocji (malarstwo + zajęcia ruchowo-teatralne).

Kwiecień 2016

7.04.2016     – Strachy – Bajki malowanki (malarstwo i zajęcia teatralne).

14.04.2016   – Gniewki i radości (zajęcia ruchowo-teatralne + malarskie).

21.04.2016   – Niebieski smok - jak różnorodny jest Świat (zajęcia ruchowo-teatralne + malarskie).

28.04.2016   – Magiczny świat zapachów, kolorów i kształtów (zajęcia ogólnorozwojowe).

Maj 2016

5.05.2016     – Ja i moja bajka (zajęcia taneczne).

12.05.2016   – Ja z innej bajki – o akceptacji siebie (zajęcia ruchowo teatralne+ zajęcia malarskie).

19.05.2016   – Smutek „trach”  (zajęcia teatralne i plastyczne).

Czerwiec 2016

2.06.2016     – Podróż w magiczną krainę radości (zajęcia muzyczno – teatralne).

9.06.2016     – Lądy i oceany emocji (zajęcia teatralno – ruchowe).

16.06.2016   – Ja i mój Gniewek – o rozwiązywaniu konfliktów (zajęcia teatralno – ruchowe).

23.06.2016   – Odwaga i Strach (zajęcia teatralno – ruchowe + malarskie).

30.06.2016  – Na planecie emocji  (zajęcia teatralno – ruchowe + malarskie).

_________________________________________________________________________________________

Po przerwie feryjnej wracamy z zajęciami Akademii Małego Artysty. Już 3 marca zapraszamy na pierwsze spotkanie. Rodzice dzieci, które zapisały się na zajęcia oraz dotychczas uczęszczały do Akademii - otrzymali sms z informacją o godzinie pierwszego marcowego spotkania. Nie przewidujemy spotkania organizacyjnego - przed samymi zajęciami rodzice otrzymają informacje od pracownika ChDK.  Zajęcia odbywają się w sali pomarańczowej.

UWAGA: ze względu na charakter zajęć oraz zaplanowane aktywności uprzejmie prosimy o wyposażenie swojego dziecka w fartuszek (może być nawet taki jednorazowy - chociaż przyda się na każdych zajęciach). Tak, by uczestnik miał zabezpieczone ubranie.

Zajęcia są odpłatne - koszt miesięczny to 60 zł. W przypadku dzieci z jednej rodziny, drugie dziecko ma zniżkę 50%. Wpłaty prosimy regulować w terminie do 5 dnia każdego kolejnego miesiąca.

Wpłaty można dokonać na konto ChDK w Banku Pekao S.A. /Chełm  nr 94 1240 2223 1111 0000 3576 9772; podając w tytule przelewu: imię i nazwisko uczestnika zajęć, nazwę zajęć ( AMA) oraz grupę, do której uczestnik należy, a także miesiąc, za który jest dokonywana opłata.

 

Akademia Małego Artysty w Pstrągowie

Pstrągowo, 19 czerwca

Zaprosiliśmy maluchy z AMA na zajęcia w plenerze. Niedzielne popołudnie spędziliśmy w Pstrągowie.

Zaklęci w tańcu - koncert finałowy

ChDK, 17 czerwca, g. 17.00, bilet 10 zł (już w sprzedaży)

Klub Tańca Towarzyskiego TAKT, Baletowa Szkoła Tańca, Akademia Małego Artysty oraz Teatr Tańca zakończą rok pracy wspólnym koncertem.

Akademia Małego Artysty zaprasza na nowe zajęcia

ChDK, marzec 2016, zapisy już trwają

Już od marca zapraszamy 4, 5 i 6 latki do zupełnie nowej Akademii Małego Artysty.

Zajęcia artystyczne - nabory

ChDK, sierpień 2015 r.

Ruszyły zapisy na zajęcia dodatkowe organizowane w ChDK. Zapraszamy najmłodszych, dzieci, młodzież i dorosłych.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu.

Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: a.adamczuk@chdk.chelm.pl

Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.