Taniec, śpiew, aktorstwo, muzyka - cztery żywioły w jednym, czyli pierwsza w Chełmie i jedyna w regionie szkoła musicalowa. Zapewniamy profesjonalne sale treningowe, doświadczoną kadrę instruktorską złożoną z współpracowników Teatru Narodowego i Teatru Rampa.

Zajęcia odbywają się w soboty, w czterech grupach wiekowych. 

 

Osoba odpowiedzialna: Eliza Kalman (82 563 02 65 | eliza.kalman@chdk.chelm.pl)

Harmonogram na MARZEC 2019:

2 marca - zajęcia taneczne - Paulina Zarębska,
zajęcia aktorskie - Bartosz Martyna

9 marca - zajęcia taneczne - Marta Czyż,
zajęcia wokalne - Łukasz Szczepanik

16 marca - zajęcia taneczne - Jacek Wazelin,
zajęcia wokalne - Agata Gałach

 

23 marca - zajęcia taneczne - Marta Czyż,
zajęcia wokalne Agata Gałach

 

30 marca - zajęcia aktorskie - Bartosz Martyna,
zajęcia wokalne - Łukasz Szczepanik

 

 

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW "CHADEK MUSICAL ACADEMY":

17 marca jest organizowany wyjazd do Warszawy na musical Rodzina Addamsów w Teatrze Syrena.

Wyjazd około 9.30/10.00 i powrót około 22.00. Spektakl grany jest o 15.00. Koszt biletu to 80 zł. Zapisy i wpłaty w Sekretariacie CHDK u Elizy Kalman (tel. 82  563 02 65)  maksymalnie do 4 marca
 

UWAGA! Zaczynamy okres przygotowawczy do Koncertu Finałowego MUSICAL STARS, który odbędzie się 23 czerwca 2019 roku.
Bardzo prosimy o wzięcie pod uwagę tego terminu w planowaniu urlopów i wyjazdów wakacyjnych naszych uczestników.
Tradycyjnie będziemy od kwietnia pracować intensywnie i czasem zajęcia mogą być wydłużone. Będziemy o tym informować odpowiednio wcześniej.

Bartosz Martyna /zajęcia aktorskie/ doktor sztuki, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wcześniej studiował na MISH (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Debiutował w 2009 roku rolą Ludwika XIV u boku Ignacego Gogolewskiego („Diabeł w purpurze”). W 2013 roku debiutuje w filmie „Kanadyjskie sukienki”, u boku Anny Seniuk.  W Warszawskim Teatrze Tańca sprawuje wiele funkcji – dramaturga, konsultanta aktorstwa, wykonawcy oraz reżysera. Scenarzysta, reżyser i wykonawca autorskiego solo aktorskiego „Performer”. Laureat nagród i wyróżnień.  Współpracował m.in. z: Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Theater der Künste (Zürich). Od roku 2009 pracuje przy wielu produkcjach jako aktor dubbingowy i lektor. Jako pedagog współpracuje z: Akademią Teatralną w Warszawie , Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz z Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Jacek Wazelin /zajęcia taneczne/ ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego "Takt" z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na Świecie. Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia- Come Together. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Zaraz potem otrzymał kontrakt taneczny w paryskim Disneylandzie. Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance w największej w kraju szkole tańca Egurrola Dance Studio. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. "Jajo węża" w Teatrze Jaracza w Łodzi i musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo (" W cieniu", "Zaczarowani", "Opowieść wigilijna", "Księżniczka Sara". Jest organizatorem festiwali i warsztatów tanecznych, które stoją zawsze na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego pracą i pasją jest taniec w wielu wymiarach i ciągłe jego doskonalenie.

Marta Czyż /zajęcia taneczne/ Tancerka, instruktorka tańca, studentka Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu, otrzymała stypendium w prestiżowym college'u w Danii - Oure Sport & Performing Arts na linii Modern&Ballet.Jest czynną tancerką, do dziś uczęszcza na liczne warsztaty w kraju i za granicą (m.in Pineapple Studio - Londyn oraz Harmonic Studio - Paryż). Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w tańcu sportowym na mistrzostwach Polski i Świata (zespół JazzOne) federacji IDO oraz IFMD.

Adrian Wiśniewski / zajęcia aktorskie/ absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, na Wydziale Aktorskim ze specjalizacją wokalno– estradową. Zagrał w dwóch przedstawieniach dyplomowych w reż. Wojciecha Kościelniaka: rolę Demetriusza w "Śnie Nocy Letniej. Trans– Operze" oraz Józefa K. w "Procesie– spektaklu muzycznym". W pracy nad "Procesem" pełnił również funkcję asystenta reżysera. Brał udział w kilku dużych koncertach, m.in. w zorganizowanym przez Instytut Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach koncercie "Negro Spirituals & Gospels" w siedzibie NOSPR w Katowicach. Uczestniczył w licznych warsztatach teatralnych, m.in. w zorganizowanych przez Theater Brett w Wiedniu miesięcznych warsztatach dla studentów szkół teatralnych w ramach projektu „Mitteleuropäische Theaterkarussell”, zakończonych spektaklem "Marktplatz der Welt" na podstawie prozy J. A. Comeniusa. Zadebiutował na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, gdzie zagrał Hipolita w "Idiocie" w reż. W. Kościelniaka. Obecnie współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie ("Bezimienne dzieło", reż. J. Englert, "Sprawa", reż. [J. Jarocki]), Teatrem Rampa w Warszawie ("Rent", reż. J. Szydłowski) oraz Teatrem Muzycznym "Tintilo", wystawiającym swoje spektakle w Teatrze Rampa w Warszawie ("W cieniu", "Był dzień Wigilii", "Zaczarowani", reż. T. Kurpias).

Agnieszka Kowalska /zajęcia wokalne/ absolwentka Wydziału Instrumentalnego i Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczka Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, Mistrzowskich Warsztatów Instrumentalno-Wokalnych w Chodzieży, międzynarodowych warsztatów wokalnych Complete Vocal Technique – Master Class. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie.Jako muzyk sesyjny uczestniczy w wydarzeniach studyjnych, estradowych. Współpracowała m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Piaskiem, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Groniec, Olgą Lipińską a także brała udział w nagraniach ścieżek dźwiękowych do filmów „Świąteczna przygoda”, „Mój brat niedźwiedź”, „Express Polarny”. Współtworzyła i uczestniczyła w realizacji spektaklu muzycznego „Blask”, wystawianego gościnnie m.in. w Teatrze Żydowskim w Warszawie, na Dniach Kultury Żydowskiej w Krakowie. Wykładała w Państwowej Szkole Muzycznej II st. Im. F. Chopina w Warszawie, w Studium Teatralnym przy Teatrze II Strefa w Warszawie, w Studio Artystycznym Metro przy Studio Buffo w Warszawie, w Studio Wokalnym im. J. Wasowskiego w Warszawie. Pomysłodawczyni i uczestniczka licznych autorskich projektów muzycznych począwszy od muzyki dawnej, do zespołów grających jazz, pop, soul. Dyrygentka Formacji Tango Para Todos. Wokalistka formacji Sugar Jazz.

Kamil Dominiak /zajęcia wokalne/. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2011). Ukończył kurs Drama Summer School: Acting in Musical Theatre w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2016 roku został Stypendystą ministerialnego programu "Młoda Polska" dzięki któremu może zgłębiać tajniki sztuki wokalnej współpracując z nauczycielami związanymi z londyńską sceną musicalową.  Współpracował z teatrami muzycznymi w całym kraju, występując w musicalach („Shrek” wg Williama Steiga w reż. Macieja Korwina, „The Rocky Horror Show” Richarda O’Briena w reż. Tomasza Dutkiewicza, „Jerry Springer – The Opera” Richarda Thomasa i Stewarta Lee w reż. Jana Klaty, „La Cage aux Folles” wg. Jeana Poireta w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, „Nie ma Solidarności bez Miłości” Andrzeja Ozgi w reż. Macieja i Adama Wojtyszków).  Pracował w zespole wokalnym Teatru Rozrywki w Chorzowie („Sweeney Todd. Demoniczny golibroda z Fleet Street” Hugha Wheelera w reż. Andrzeja Bubienia). Na deskach Teatru Studio w Warszawie zagrał główną rolę – Wiktora w „Pannach z Wilka” wg Jarosława Iwaszkiewicza w reż. Mai Komorowskiej, a w warszawskim Teatrze Narodowym wystąpił w „Balladynie” Juliusza Słowackiego w reż. Artura Tyszkiewicza.Współpracował z Teatrem Scena STU w Krakowie („Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego).

Letnie Warsztaty Musicalowe 2020

10 - 14 sierpnia 2020r. | ChDK

Nabory - Chadek Musical Academy 2019-2020

ChDK | 28 września 2019 | godz. 14:00 | sala lustrzana

Letnie Warsztaty Musicalowe 2019

ChDK, 29 lipca - 2 sierpnia

Koncert Musicalowy "Musical Stars"

ChDK, 22 czerwca, godz. 17:00, bilet: 15 zł

Chadek Musical Academy - nabory 2018/2019

ChDK,  22 września g. 18.00, sala lustrzana

Letnie Warsztaty Musicalowe - zapisy wciąż trwają

ChDK, 13 - 17 sierpnia 2018 r.

Kolejna edycja warsztatów musicalowych. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. UWAGA: informacja o płatnościach.

Casting do Chadek Musical Academy - wyniki

Poniżej wyniki castingu z 16 września 2017 r.

Letnie Warsztaty Musicalowe

ChDK, 31 lipca - 4 sierpnia 2017 r.

Kolejna edycja warsztatów musicalowych. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ach te musicale - koncert Chadek Musical Academy

ChDK, 18 czerwca 2017 r., g. 18.00, bilet: 15 zł

Koncert edukacyjny z niespodzianką.

Bless Klepcharek w Chadek Musical Academy

ChDK, 25 lutego, g. 10.30

Warsztaty "jazz and musical dance", które specjalnie dla uczestników naszej szkoły musicalowej poprowadzi wyjątkowy Bless Klepcharek.

Strony

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu. Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.