Taniec, śpiew, aktorstwo, muzyka - cztery żywioły w jednym, czyli pierwsza w Chełmie i jedyna w regionie szkoła musicalowa. Zapewniamy profesjonalne sale treningowe, doświadczoną kadrę instruktorską złożoną z współpracowników Teatru Narodowego i Teatru Rampa.

Zajęcia odbywają się w soboty, w czterech grupach wiekowych. 

 

Osoba odpowiedzialna: Eliza Kalman (82 563 02 65 | eliza.kalman@chdk.chelm.pl)

Harmonogram na MARZEC 2019:

2 marca - zajęcia taneczne - Paulina Zarębska,
zajęcia aktorskie - Bartosz Martyna

9 marca - zajęcia taneczne - Marta Czyż,
zajęcia wokalne - Łukasz Szczepanik

16 marca - zajęcia taneczne - Jacek Wazelin,
zajęcia wokalne - Agata Gałach

 

23 marca - zajęcia taneczne - Marta Czyż,
zajęcia wokalne Agata Gałach

 

30 marca - zajęcia aktorskie - Bartosz Martyna,
zajęcia wokalne - Łukasz Szczepanik

 

 

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW "CHADEK MUSICAL ACADEMY":

17 marca jest organizowany wyjazd do Warszawy na musical Rodzina Addamsów w Teatrze Syrena.

Wyjazd około 9.30/10.00 i powrót około 22.00. Spektakl grany jest o 15.00. Koszt biletu to 80 zł. Zapisy i wpłaty w Sekretariacie CHDK u Elizy Kalman (tel. 82  563 02 65)  maksymalnie do 4 marca
 

UWAGA! Zaczynamy okres przygotowawczy do Koncertu Finałowego MUSICAL STARS, który odbędzie się 23 czerwca 2019 roku.
Bardzo prosimy o wzięcie pod uwagę tego terminu w planowaniu urlopów i wyjazdów wakacyjnych naszych uczestników.
Tradycyjnie będziemy od kwietnia pracować intensywnie i czasem zajęcia mogą być wydłużone. Będziemy o tym informować odpowiednio wcześniej.

Bartosz Martyna /zajęcia aktorskie/ doktor sztuki, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wcześniej studiował na MISH (Uniwersytet Śląski w Katowicach). Debiutował w 2009 roku rolą Ludwika XIV u boku Ignacego Gogolewskiego („Diabeł w purpurze”). W 2013 roku debiutuje w filmie „Kanadyjskie sukienki”, u boku Anny Seniuk.  W Warszawskim Teatrze Tańca sprawuje wiele funkcji – dramaturga, konsultanta aktorstwa, wykonawcy oraz reżysera. Scenarzysta, reżyser i wykonawca autorskiego solo aktorskiego „Performer”. Laureat nagród i wyróżnień.  Współpracował m.in. z: Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Nowym Teatrem w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Theater der Künste (Zürich). Od roku 2009 pracuje przy wielu produkcjach jako aktor dubbingowy i lektor. Jako pedagog współpracuje z: Akademią Teatralną w Warszawie , Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz z Kolegium Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego.

Jacek Wazelin /zajęcia taneczne/ ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego "Takt" z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na Świecie. Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia- Come Together. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Zaraz potem otrzymał kontrakt taneczny w paryskim Disneylandzie. Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance w największej w kraju szkole tańca Egurrola Dance Studio. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. "Jajo węża" w Teatrze Jaracza w Łodzi i musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo (" W cieniu", "Zaczarowani", "Opowieść wigilijna", "Księżniczka Sara". Jest organizatorem festiwali i warsztatów tanecznych, które stoją zawsze na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego pracą i pasją jest taniec w wielu wymiarach i ciągłe jego doskonalenie.

Marta Czyż /zajęcia taneczne/ Tancerka, instruktorka tańca, studentka Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała w Contemporary Dance School w Hamburgu, otrzymała stypendium w prestiżowym college'u w Danii - Oure Sport & Performing Arts na linii Modern&Ballet.Jest czynną tancerką, do dziś uczęszcza na liczne warsztaty w kraju i za granicą (m.in Pineapple Studio - Londyn oraz Harmonic Studio - Paryż). Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w tańcu sportowym na mistrzostwach Polski i Świata (zespół JazzOne) federacji IDO oraz IFMD.

Adrian Wiśniewski / zajęcia aktorskie/ absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, na Wydziale Aktorskim ze specjalizacją wokalno– estradową. Zagrał w dwóch przedstawieniach dyplomowych w reż. Wojciecha Kościelniaka: rolę Demetriusza w "Śnie Nocy Letniej. Trans– Operze" oraz Józefa K. w "Procesie– spektaklu muzycznym". W pracy nad "Procesem" pełnił również funkcję asystenta reżysera. Brał udział w kilku dużych koncertach, m.in. w zorganizowanym przez Instytut Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach koncercie "Negro Spirituals & Gospels" w siedzibie NOSPR w Katowicach. Uczestniczył w licznych warsztatach teatralnych, m.in. w zorganizowanych przez Theater Brett w Wiedniu miesięcznych warsztatach dla studentów szkół teatralnych w ramach projektu „Mitteleuropäische Theaterkarussell”, zakończonych spektaklem "Marktplatz der Welt" na podstawie prozy J. A. Comeniusa. Zadebiutował na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, gdzie zagrał Hipolita w "Idiocie" w reż. W. Kościelniaka. Obecnie współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie ("Bezimienne dzieło", reż. J. Englert, "Sprawa", reż. [J. Jarocki]), Teatrem Rampa w Warszawie ("Rent", reż. J. Szydłowski) oraz Teatrem Muzycznym "Tintilo", wystawiającym swoje spektakle w Teatrze Rampa w Warszawie ("W cieniu", "Był dzień Wigilii", "Zaczarowani", reż. T. Kurpias).

Agnieszka Kowalska /zajęcia wokalne/ absolwentka Wydziału Instrumentalnego i Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczka Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, Mistrzowskich Warsztatów Instrumentalno-Wokalnych w Chodzieży, międzynarodowych warsztatów wokalnych Complete Vocal Technique – Master Class. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie.Jako muzyk sesyjny uczestniczy w wydarzeniach studyjnych, estradowych. Współpracowała m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Piaskiem, Krzysztofem Herdzinem, Katarzyną Groniec, Olgą Lipińską a także brała udział w nagraniach ścieżek dźwiękowych do filmów „Świąteczna przygoda”, „Mój brat niedźwiedź”, „Express Polarny”. Współtworzyła i uczestniczyła w realizacji spektaklu muzycznego „Blask”, wystawianego gościnnie m.in. w Teatrze Żydowskim w Warszawie, na Dniach Kultury Żydowskiej w Krakowie. Wykładała w Państwowej Szkole Muzycznej II st. Im. F. Chopina w Warszawie, w Studium Teatralnym przy Teatrze II Strefa w Warszawie, w Studio Artystycznym Metro przy Studio Buffo w Warszawie, w Studio Wokalnym im. J. Wasowskiego w Warszawie. Pomysłodawczyni i uczestniczka licznych autorskich projektów muzycznych począwszy od muzyki dawnej, do zespołów grających jazz, pop, soul. Dyrygentka Formacji Tango Para Todos. Wokalistka formacji Sugar Jazz.

Kamil Dominiak /zajęcia wokalne/. Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2011). Ukończył kurs Drama Summer School: Acting in Musical Theatre w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. W 2016 roku został Stypendystą ministerialnego programu "Młoda Polska" dzięki któremu może zgłębiać tajniki sztuki wokalnej współpracując z nauczycielami związanymi z londyńską sceną musicalową.  Współpracował z teatrami muzycznymi w całym kraju, występując w musicalach („Shrek” wg Williama Steiga w reż. Macieja Korwina, „The Rocky Horror Show” Richarda O’Briena w reż. Tomasza Dutkiewicza, „Jerry Springer – The Opera” Richarda Thomasa i Stewarta Lee w reż. Jana Klaty, „La Cage aux Folles” wg. Jeana Poireta w reż. Grzegorza Chrapkiewicza, „Nie ma Solidarności bez Miłości” Andrzeja Ozgi w reż. Macieja i Adama Wojtyszków).  Pracował w zespole wokalnym Teatru Rozrywki w Chorzowie („Sweeney Todd. Demoniczny golibroda z Fleet Street” Hugha Wheelera w reż. Andrzeja Bubienia). Na deskach Teatru Studio w Warszawie zagrał główną rolę – Wiktora w „Pannach z Wilka” wg Jarosława Iwaszkiewicza w reż. Mai Komorowskiej, a w warszawskim Teatrze Narodowym wystąpił w „Balladynie” Juliusza Słowackiego w reż. Artura Tyszkiewicza.Współpracował z Teatrem Scena STU w Krakowie („Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego).

Nabory - Chadek Musical Academy 2019-2020

ChDK | 28 września 2019 | godz. 14:00 | sala lustrzana

Letnie Warsztaty Musicalowe 2019

ChDK, 29 lipca - 2 sierpnia

Koncert Musicalowy "Musical Stars"

ChDK, 22 czerwca, godz. 17:00, bilet: 15 zł

Chadek Musical Academy - nabory 2018/2019

ChDK,  22 września g. 18.00, sala lustrzana

Letnie Warsztaty Musicalowe - zapisy wciąż trwają

ChDK, 13 - 17 sierpnia 2018 r.

Kolejna edycja warsztatów musicalowych. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. UWAGA: informacja o płatnościach.

Casting do Chadek Musical Academy - wyniki

Poniżej wyniki castingu z 16 września 2017 r.

Letnie Warsztaty Musicalowe

ChDK, 31 lipca - 4 sierpnia 2017 r.

Kolejna edycja warsztatów musicalowych. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ach te musicale - koncert Chadek Musical Academy

ChDK, 18 czerwca 2017 r., g. 18.00, bilet: 15 zł

Koncert edukacyjny z niespodzianką.

Bless Klepcharek w Chadek Musical Academy

ChDK, 25 lutego, g. 10.30

Warsztaty "jazz and musical dance", które specjalnie dla uczestników naszej szkoły musicalowej poprowadzi wyjątkowy Bless Klepcharek.

Wyjazd do Teatru Narodowego: Chopiniana / Bolero / Chroma

Informacje dla uczestników wyjazdu do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie.

Strony

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu. Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.