Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej istnieje nieprzerwanie od blisko 35 lat. Repertuar Zespołu oparty jest na bogatej tradycji polskich tańców i pieśni – narodowych i regionalnych. Na co dzień skupia trzy grupy taneczne, kapelę i solistów. Pod okiem wykwalifikowanej kadry edukację taneczną w grupie „Murawinka” rozpoczynają dzieci już w wieku 5 lat. Nauka tańców ludowych w formie zabaw i gier dziecięcych, poznanie barwnych narodowych i regionalnych strojów ludowych, prezentowanie ich na scenie podczas koncertów, spotyka się z dużą akceptacją wśród dzieci, chęcią poznania i zainteresowania swoją miejscowością, jest niecodzienną atrakcją artystyczną i estetyczną. „Murawinę” tworzą dzieci w wieku od 8 lat. Reprezentacja Zespołu to młodzież gimnazjów i szkół średnich. Młodzi tancerze na zajęciach rytmicznych, tanecznych i wokalnych doskonalą swoje umiejętności artystyczne, mając możliwość efektywnego i czynnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół. Kierownictwo artystyczne nad zespołem sprawuje Mariola Piędzia.
Integralną formą nierozerwalnie związaną z Zespołem jest Kapela pod kierownictwem Sławomira Piędzia, w skład której wchodzą muzycy i soliści trwale związani z chełmskim środowiskiem muzycznym.
Zespół nawiązuje kontakty i współpracę z lokalnymi przedszkolami i szkołami, organizując wspólne pokazy i warsztaty mające na celu popularyzację polskiej kultury ludowej, która czasami jest zapominana i niedoceniana. Występ uświetni każdą imprezę.

Kontakt: Mariola Piędzia

 

UWAGA!!!
Zapisy do grup tanecznych nadal trwają.

Próby grup Jubileuszowych

- 04.09. 2015 - godz.19.30 - 22.00
- 05.09. 2015 - godz.10.00 - 13.30, 16.00- 19.00
- 06.09.2015 - godz. 11.00 - 15.00

kontakt tel. 606 711 927

"za mundurem panny sznurem"

Święto I Warszawskiej Brygady Pancernej.

Magiczny Kwiat Paproci - koncert

10 czerwca 2016 odbył się koncert podsumowujący roczną pracę Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej. 

Jubileusz 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej

Rozpoczynamy przygotowania do Jubileuszu 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

Po koncercie Z wesołą nowiną.

ChDK, 19 grudnia 2014, g. 18.00

W tym dniu w Chełmskim Domu Kultury zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i góralskie pastorałki w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu. Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.