Zajęcia skierowane są do najmłodszych adeptów sztuki.. W Plastusiu edukacja plastyczna ma charakter pracy twórczej, ukierunkowanej i prowadzonej przez plastyka w pracowni, jak również w plenerze. Obejmuje ona różne techniki i formy wypowiedzi twórczej dziecka. Należą do nich: malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba w glinie, tkactwo, plastyka obrzędowa oraz inne ćwiczenia manualne z użyciem różnych materiałów do obróbki plastycznej. Zapraszamy do pracowni na zajęcia o wysokim poziomie artystycznym, prowadzone w grupach nie przekraczających 15 osób. W trakcie edukacji przewidziane są dodatkowo warsztaty zimowe i letnie.

Instruktor Anna Szumera, artysta-plastyk.

Proponujemy zajęcia plastyczne dla młodzieży.
W trakcie zajęć „szlifujemy” kreskę, kładąc nacisk na proporcje postaci, kompozycję, perspektywę i budowę bryły w martwej naturze. Tu poznasz techniki kreślenia odręcznego, budowanie perspektywy. Zgłębisz studium form z natury, studium światłocieniowe, rysunek realistyczny, szkice postaci, studium dłoni, oraz detale anatomii człowieka. Mają one za zadanie rozwijać zdolności młodego twórcy i przygotowywać go do egzaminów i edukacji artystycznej na poziomie szkół średnich i wyższych.
Nie jest ważne co potrafisz na wstępie, przyjdź, a zobaczysz czego się nauczysz. Proponujemy ciekawe warsztaty z różnych technik plastycznych.

Instruktor Anna Szumera, artysta-plastyk.

Grupa dla dorosłych, niezależnie od posiadanych zdolności i stopnia zaawansowania artystycznego proponuje zajęcia we wszystkich technikach plastycznych, takich jak malarstwo, rysunek, rzeźba itp.
Tu nauczysz cieszyć się swoimi możliwościami odkrywania barwy, światła lub kształtu w obrazie, czy rysunku. Przekraczając próg pracowni zgubią się kłopoty, troski i zmęczenia, a znajdziesz ciszę wewnętrzną, ukojenie duszy bo znajdziesz tu azyl, a przy tym jeszcze nauczysz się warsztatu pod kierunkiem plastyka-instruktora.
Pracując w pracowni i uczestnicząc w plenerach malarskich osiągniesz własne twórcze sukcesy, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Zapraszamy do pracowni twórczej dorosłych, gdzie pod okiem fachowca odkryjesz swój talent, rozwiniesz umiejętności plastyczne, spełnisz swoje marzenia oraz spędzisz czas w twórczej atmosferze.

Instruktor: Anna Szumera, artysta-plastyk.

Pracownia Twórcza to ośrodek edukacji artystycznej. Miejsce dla jednych na rozwój zdolności plastycznych, dla innych, po prostu rozwijająca intelekt i zdolności manualne przygoda plastyczna a dla niektórych źródło realizacji niespełnionych planów twórczych. Zapraszamy.

Anna Szumera (artysta-plastyk) jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Zawodowo od 1984 związana z Chełmskim Domem Kultury. W 1993 roku, powołuje grupę „Plastuś” , później „ Kreskę” i „Alternatywę” , z radością prowadzi Pracownię Twórczą służąc jej uczestnikom swoją wiedzą i umiejętnościami, budując jedną z najcenniejszych relacji międzyludzkich: relację mistrz – uczeń.

Aktywna twórczo, uprawia malarstwo olejne. 2018 to rok Jubileuszu 35-Lecia Pracy Twórczej, do którego to ambitnie przygotowuje swoje prace.

Grupa Alternatywa:
Zajęcia w poniedziałki od 18.00 do 22.00
Koszt miesięczny zajęć: 60 zł.
Grupa Kreska:
Zajęcia w czwartki od 18.00 do 21.00
Koszt miesięczny zajęć: 70 zł.
Grupa Plastuś:
Zajęcia jeden raz w tygodniu:
poniedziałek 16.00-17.30
środa 16.00-17.30
czwartek 16.00-17.30
Koszt miesięczny zajęć: 70 zł.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu. Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.