Poza nauką gwarantujemy DZIECIOM miłą zabawę w ARTYSTÓW w ciepłej, koleżeńskiej atmosferze.

Edukacja plastyczna ma charakter pracy twórczej, ukierunkowanej i prowadzonej przez plastyka w pracowni, jak również w plenerze. Obejmuje ona różne techniki i formy wypowiedzi twórczej dziecka. Należą do nich: malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, ćwiczenia manualne z użyciem różnych materiałów do obróbki plastycznej. Zapraszamy do pracowni plastycznej na zajęcia o wysokim poziomie artystycznym, prowadzone w grupach nie przekraczających 10 osób. W trakcie edukacji przewidziane są dodatkowo warsztaty zimowe i letnie - plener wyjazdowy.

Osoba odpowiedzialna: Anna Szumera

Nie jest ważne co potrafisz na wstępie, przyjdź, a zobaczysz czego się nauczysz. Proponujemy ciekawe warsztaty z różnych technik plastycznych.

Proponujemy zajęcia plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich. Mają one za zadanie rozwijać zdolności młodego twórcy i przygotowywać go do egzaminów i edukacji artystycznej na poziomie szkół średnich i wyższych. W trakcie zajęć „szlifujemy” kreskę, kładąc nacisk na proporcje postaci, kompozycję, perspektywę i budowę bryły w martwej naturze.

Osoba odpowiedzialna: Anna Szumera

W każdym z nas drzemie dusza artysty - czas ją odkryć, a może tylko rozwinąć. Plastyka to także terapia dla duszy - należy o tym pamiętać.

Zapraszamy do pracowni twórczej dorosłych, gdzie pod okiem fachowca odkryją swój talent, rozwiną umiejętności plastyczne, spełnią swoje marzenia oraz spędzą czas w twórczej atmosferze.

Zajęcia: Poniedziałki - godz. 17.00 - 21.00

Osoba odpowiedzialna: Anna Szumera

Ferie z Chadekiem

ChDK, 29 stycznia - 9 lutego 2018 r.

Na ferie zimowe przygotowaliśmy dla Was mnóstwo ciekawych propozycji.

warsztaty w glinie- "plastuś"

Edukację plastyczną 2016/17 zapoczątkowały warsztaty rzeźbiarskie w glinie. Niesamowita frajda dla najmłodszych.

"Plastuś" w pracowni 2016/17

Grupa "Plastuś intensywnie pracowała przez cały rok. Dzieci z radością odkrywały nowe techniki.

ALTERNATYWA plener"2015

Wakacyjny czas nie poszedł na marne grupie "Alternatywa", gdyż bardzo pracowicie uczestnicy zajęć potraktowali zaproponowane przez instruktora Annę Szumera wyjazdy plenerowe.

Plener grupy "ALTERNATYWA" - 2016

Wakacje 2016 grupa Alternatywa spędziła twórczo podczas pleneru w terenie. Każdy z uczestników pracował w swojej ulubionej technice.

Ferie zimowe z Chadekiem

ChDK, relacja z ferii zimowych

Warsztaty jesienno zimowe Alternatywy

ChDK, Sezon jesień-zima 2015-16

 

Plastuś na Święta

Grudzień 2015

Grupa Plastuś przygotowywała wspólnie ozdoby choinkowe i prezenty.

Alternatywa w plenerze.

Wakacje 2015

Najstarsza z uczestniczących w zajęciach pracowni twórczej ChDK grup - Alternatywa, w letnim czasie przeniosła się bliżej natury. 

Strony

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu.

Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: a.adamczuk@chdk.chelm.pl

Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.