Pracownia witrażu 

Witraż to niezwykle barwna sztuka i rzemiosło. W każdym z nas drzemie dusza artysty - czas ją odkryć, a może tylko rozwinąć aby w zaciszu pracowni pod okiem instruktora odnaleźć bogactwo własnej duszy i przelać to na szkło.

Proponujemy naukę wykonania witrażu metodą  Tiffany'ego, od fazy projektu linearnego, przez wybór kolorystyki szkła, oraz poznanie niezbędnych  narzędzi do rozpoczęcia przygody z witrażem. Uczestnicy zajęć nauczą się bezpiecznie je użytkować a przede wszystkim nauczą się ciąć szkło o różnorodnych kształtach a co za tym idzie, samodzielnie wykonywać witrażowe ozdoby i drobne elementy dekoracyjne ze szkła. Plastyka to także terapia dla duszy - należy o tym pamiętać.

Zajęcia w środy od 18.00 - 21.00

Koszt miesięczny zajęć: 80 zł. Instruktor: Anna Szumera - artysta, plastyk.

Anna Szumera (artysta-plastyk) jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Zawodowo od 1984 związana z Chełmskim Domem Kultury.  W 1993 roku,  powołuje grupę „Plastuś” , później „ Kreskę” i „Alternatywę” , z radością prowadzi Pracownię Twórczą służąc jej uczestnikom swoją wiedzą i umiejętnościami, budując jedną z najcenniejszych relacji międzyludzkich: relację mistrz – uczeń.                                                                                                                

Aktywna twórczo, uprawia malarstwo olejne. 2018 to rok Jubileuszu 35-Lecia Pracy Twórczej, do którego to ambitnie przygotowuje swoje prace.

Pracownia Witrażu - Zaprasza!

ChDK | środy | godz.18:00-21:00

WITRAŻYSTKI W PLENERZE

Witraż w plenerze to to jedna z form pobudzenia wyobraźni - pod takim pretekstem instruktor Anna Szumera zabrała uczestniczki pracowni witrażu w plener. 

PRACOWNIA WITRAŻU

Pracownia witrażu również zakończyła działania przed wakacjami.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu. Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.