Zajęcia z zakresu tańca współczesnego dla dzieci i młodzieży prowadzone przez znakomitego instruktora - Wojciecha Kapronia (CK Lublin, Lubelski Teatr Tańca).

Zajęcia przygotowujące do wzmocnienia kondycji w ciele, wykonywane poprzez propozycję ćwiczeń ruchowo gimnastycznych. Ćwiczenia rozciągające, rozluźniające oraz wzmacniające mięśnie. Praca w podstawowym zakresie nad techniką tańca współczesnego, która ma na celu wzmocnienie stawów, w szczególności kolanowego oraz skokowego, jak również w konsekwencji stworzenie swoistych kompozycji choreograficznych w obrębie teatru tańca. Wprowadzanie ćwiczeń rytmicznych pozwalających na interpretację ruchu - tańca do proponowanej muzyki. Wzmacnianie jakości ruchu w kontekście wykorzystania technik tańca współczesnego. Praca nad układami tanecznymi dostosowanymi do wieku oraz poziomu dzieci i młodzieży. Praca nad prezentacją sceniczną. Poprzez proponowany charakter zajęć oraz wprowadzane techniki tańca współczesnego tworzyć się będzie grupa o charakterze - teatru tańca dla dzieci i młodzieży.

Grupa naborowa: wtorek, środa, g. 16.30 - 17.30

Grupa Progres: wtorek, środa, g. 17.30 - 18.30

Grupa Pas: wtorek, środa, g. 18.30 - 19.30

Przypominamy, że odpłatność za zajęcia należy wnieść do 5 dnia każdego miesiąca (za miesiąc z góry). Wpłaty można dokonać na konto ChDK w Banku Pekao S.A. /Chełm  nr 94 1240 2223 1111 0000 3576 9772; podając w tytule przelewu: imię i nazwisko uczestnika zajęć, nazwę grupy tanecznej, do której uczestnik należy, a także miesiąc, za który jest dokonywana opłata.  Prosimy o dokonywanie systematycznych opłat za zajęcia.

Koszt zajęć: 60 zł/m-c

Wojciech Kaproń − tancerz i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie − specjalności teatr na kierunku menedżer i animator kultury Wydziału Pedagogiki i Psychologii (2002), a także specjalności animacja kultury w Instytucie Pedagogiki Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1988-1995 tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego „Lider” w Lublinie, a następnie tancerz Klubu Tańca Towarzyskiego „Zamek” w Lublinie (do 1997). Uczestnik i finalista wielu konkursów ogólnopolskich międzynarodowych w tańcu towarzyskim. Od 1998 roku regularnie uczestniczył w warsztatach tańca współczesnego i różnych technik pracy z ciałem (Polska), tj. technika releasing, contact improvisation, body conditioning, BMC, improwizacja i inne.

W latach 1997-2002 artysta był tancerzem i asystentem choreografa Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją Hanny Strzemieckiej. Od 2001 roku Kaproń jest tancerzem Lubelskiego Teatru Tańca. Występował w spektaklach Traktat optyczny (chor. Hanna Strzemiecka, 2001), Akrobaci, kwiaty i księżyc pomiędzy (chor. Hanna Strzemiecka, 2002), solo Bellissimo (chor. Ryszard Kalinowski, 2003), plepleJAdy (chor. Hanna Strzemiecka, 2004), Snooker (2005), I znów, i jeszcze raz (chor. Ryszard Kalinowski2006), 48/4 (chor. Ryszard Kalinowski, 2007), NN. Wacławowi Niżyńskiemu (chor. Ryszard Kalinowski, 2008).W 2008 w ramach pracy w grupie przygotował swoje pierwsze autorskie solo oraz w swojej Kosmos, które prezentowane było m.in. podczas Polskiej Platformy Tańca  2010.

W 2006 roku gościnnie występował w spektaklu Portraits Cie Stanislaw Wisniewski z Francji oraz Just. Po prostu W& M Physical Theatre z Kanady.W latach 2008-2009 twórca współpracował z Fundacją Teatroterapii Lubelskiej, m.in. przy realizacji teatralnego happeningu Trzynastego. Nawet w grudniu jest wiosna. W 2010 roku współpracował z Teatrem Andersena, wcielając się w rolę Barona de Wintera w Trzech Muszkieterach. Od 2003 roku jest współorganizatorem i pedagogiem Otwartych Warsztatów Taneczno-Kondycyjnych w Centrum Kultury w Lublinie. 

Obecnie Kaproń współpracuje przy organizacji inicjatyw artystyczno-pedagogicznych Lubelskiego Teatru Tańca, tj. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca oraz Forum Tańca Współczesnego, Międzynarodowy Dzień Tańca, Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego.

 Artysta jest uczestnikiem wielu festiwali w Polsce i za granicą, m.in. USA, Francja, Niemcy, Holandia, Rosja, Ukraina, Białoruś, Hiszpania, Finlandia. W 2005 roku został wyróżniony Nagrodą Teatralną Prezydenta Miasta Lublin za twórczość artystyczną i działalność kulturalną na rzecz miasta. [http://www.taniecpolska.pl]

FORMULARZ KONTAKTOWY

Please enter name
Please enter e-mail
E-mail is not a valid format
Please enter message

ZNAJDŹ NAS

Dla mediów

Zamieszczony logotyp można wykorzystywać w publikacjach dziennikarskich. Dziennikarzy zainteresowanych innymi materiałami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem +48 82 563 00 81 - wew. 318 lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Pomoc

W zakładce "Aktualności" znajdziecie Państwo najnowsze artykuły dotyczące naszej działalności. Formy artystyczne prowadzone przez Chełmski Dom Kultury znajdują się w menu "Nasze Formy". Osoby zainteresowane wynajmem sal lub pokazami artystycznymi zapraszamy do podstrony "Usługi". Jeśli chcą Państwo zarezerwować lub kupić bilet na nasze wydarzenie kliknij przycisk "Rezerwacja biletów" w głównym menu. Wszelkie uwagi/problemy dotyczące funkcjonowania strony prosimy zgłaszać na adres: sekretariat@chdk.chelm.pl


Uwagi i propozycje

Staramy się trafiać w Wasze gusta, zaspokajając głód również kultury niekomercyjnej - i tu liczymy na Waszą pomoc, sugestie. Chcemy, żeby byli Państwo nie tylko odbiorcami kultury, ale także jej twórcami. To nie slogan - CHDK istnieje i działa po to, by stawać się centrum życia kulturalnego w Chełmie. Bardzo byśmy sobie tego życzyli…

Czekamy na Wasze uwagi i propozycje.

Sala widowiskowa

Ilość miejsc - 504 Posiada dużą scenę z regulowaną głębokością, komfortowe nowe fotele, fosę dla orkiestry symfonicznej. Dysponujemy nowoczesnym oświetleniem teatralno-estradowym (75 punktów świetlnych) oraz rewelacyjnym nagłośnieniem wyrównanym liniowo francuskiej firmy Nexo Geos (konsolety cyfrowe Yamaha Ls9). Na zapleczu sceny znajdują się duże i wygodne garderoby. Sala jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji muzyków oddajemy znakomity fortepian marki Petrof.